Енциклопедія краси

Користь маски для обличчя з вівсянки

Вівсянка – дуже цінний продукт для збереження та примноження здоров’я людини. Причому її можна як вживати внутрішньо, так і використовувати для створення домашніх масок і скрабів. У цій статті ми пильно розглянемо вівсяні маски: їх користь, протипоказання у застосуванні і правила нанесення.

Користь маски з вівсянки

Вівсяні пластівці містять масу корисних речовин: вітаміни А, В і Е, магній, фосфор, залізо, йод, хром, фтор, мідь та ін. Більшість з них використовується для створення лікувальної косметики кращими світовими виробниками. А при розумному використанні того, що нам вже дала природа, відпадає необхідність витрачати великі гроші на дорогі косметичні засоби.

Результати використання масок з вівсянки досить вражаючі. Сама по собі вівсянка живить, тонізує і омолоджує шкіру обличчя, а в поєднанні з іншими інгредієнтами (медом, кефіром, чаєм, кавою, різними фруктами і т.д.) ви зможете досягти самих різних цілей: глибокого очищення, позбавлення від висипу, глибинного живлення, і відновлення шкіри обличчя.

Показання до застосування масок з вівсянки

Маски з вівсянки підходять для будь-якого типу шкіри: суха шкіра отримає щедре живлення і зволоження; млявій шкірі вівсянка додасть тонусу та еластичності; при проблемній шкірі вівсянка допоможе позбутися від прищів і вугрової висипки; а жирна шкіра розпрощається з нездоровим блиском.

Протипоказання масок з вівсянки

Незліченні наукові дослідження не виявили жодного протипоказання до застосування вівсяних масок для обличчя в чистому вигляді. Навіть для людей з целіакією (непереносимістю глютену, який міститься в деяких злакових) немає протипоказань до зовнішнього застосування вівсянки.

Однак варто звернути увагу на комплексні маски, в яких крім вівсяних пластівців використовуються інші інгредієнти – який-небудь з них може викликати алергію.

Правила нанесення масок з вівсянки

Як і у випадку з використанням будь-якої іншої маски для обличчя, потрібно дотримуватися кількох нескладних правил для отримання максимуму результативності проведеної процедури:

  1. Перед нанесенням маски необхідно добре очистити (вимити) руки, обличчя і шию. Волосся потрібно прибрати з обличчя під еластичну пов’язку.
  2.  Також важливо розпарити шкіру, щоб розкрити пори. Для цього можна зробити гарячий компрес (махровое полотенечко змочити в підігрітій воді або відварі трав) і нанести його на обличчя, тримати 2-3 хвилини. Однак якщо на шкірі сильний висип або є розширені судини, від компресу краще відмовитися.
  3. Маску потрібно наносити легкими масажними рухами, у напрямку від центру до периферії, минаючи область навколо очей (на неї маски не накладаються).
  4. Час дії маски – 15-20 хвилин. Потім її слід змити чистою теплою водою. Крем наносити не варто.

Саму вівсянку краще використовувати подрібнену, щоб маска мала однорідну структуру і не відпадала шматками від шкіри. Для цього звичайний геркулес потрібно подрібнити в кавомолці, або купити потрібні пластівці в магазині. Прикладом пластівців з ніжною структурою і відповідним для створення масок помелом є органічні вівсяні пластівці ТМ «Жменька» >>>

Для створення вівсяних масок для обличчя до пластівців можна додавати безліч інгредієнтів: мед, оливкову олію, фруктові соки, чай, каву, кефір, сметану і навіть соду.

Піклуйтеся про себе правильно, будьте здорові і неперевершені!