Правильне харчування

Споживайте більше цілозерних продуктів!

Употребляйте в пищу больше цельнозерновых продуктов!

Подбайте про власне здоров’я, гарне самопочуття і зовнішній вигляд! Щодня вживайте більше продуктів з цільного зерна. З цілозерною їжею ви отримаєте необхідні вітаміни, мінеральні речовини і, звичайно ж, клітковину, для нормальної роботи організму.

Які цілозернові продукти споживати?

Згідно піраміді здорового харчування при денній нормі споживання 2000 ккалорій необхідно, щоб половина споживаних продуктів складалася з цільного зерна. Які ж продукти належать до цілозерних? Які вибрати цілозерні крупи для правильного харчування?

Ячмінь

Ячмінь – гарне джерело фосфору, калію і клітковини.
Найбільш популярні цільні крупи, вироблені з ячменю, – це ячна і перлова крупи. Їх можна зустріти практично в кожному бакалійному відділі магазину чи ринку.
Як перловка, так і ячка, часто використовуються в кашах, випічці, хлібі, і супах.
Одна порція ячної каші забезпечує 6% денної норми клітковини
 

 

 

 


Коричневий (нешліфований) рис

Коричневий або нешліфований рис містить в 12 разів більше клітковини, ніж звичайний білий. Тому цей цільний рис, з якого не знято висівкову оболонку, є частиною загальної здорової дієти.
Клітковина цільних злаків сприяє зниженню рівня холестерину в крові, зменшенню ризику серцевих захворювань, закрепів.

 

 

 


Гречиха або гречка

Цілі зерна гречки є джерелом магнію і селену. Магній – це мінеральна речовина, що використовується в будівництві кісток і вивільненні енергії м’язів. Селен захищає клітини від окислення. Це є запорукою здорової імунної системи.

 

 

 

 

 


Просо або пшоно

Пшоно – це маленькі круглі ядра жовтого кольору, популярні в багатьох країнах Азії, Європи та Північної Америки. Пшоно вважають цілозерною крупою і важливою в раціоні правильного харчування.
Пшоно використовується в основному для плову, каш, і може додаватися в тісто при випічки хліба чи печива.

 

 

 

 


Овес

Рослинні волокна, яких так багато у вівсянці, дуже важливі, оскільки допомагають знизити рівень холестерину і зменшити ризик серцевих захворювань.

Жито

Жито найбільш часто представлене ​​в якості житнього борошна чи хліба з житнього борошна. Але також є цілісні зерна жита, часто використовувані для пророщування чи приготування каш і салатів.

 

 


Пшеничний хліб

Простий спосіб збільшити кількість цільного зерна у вашому раціоні: замінити звичайний білих хліб на спечений з цілозерного пшеничного борошна. Цілозерне борошно, вироблене на кам’яних жорнах, здатне зберегти в 20 разів більше клітковини, в кілька разів більше вітамінів і мінеральних речовин, ніж звичайне борошно!
Якщо ви купуєте цілозерний хліб, переконайтеся, що він випечений з цілозерного борошна, а не просто має назву «цілозерний»

 

 

 


Дикий рис

Хоча дикий рис – це технічно насіння трави, але в усьому світі його вважають одним з найбільш екзотичних і корисних сортів рису. Дикий рис часто використовується замість звичайного рису чи в поєднанні з білим. Дикий рис ТМ «Жменька» є відмінним джерелом білка і, як і коричневий рис, містить велику кількість клітковини.