Поради щодо приготування

Як приготувати дієтичний плов?

Как приготовить диетический плов?

Приготування плову – це ціла наука, секрети якої передавалися з покоління в покоління, складалася століттями. При уявній примітивності, плов – страва не така вже й проста: вона поєднує в собі всі види обробки продуктів – і смаження, і припускання, і варіння, і гасіння…

Процес приготування узбецького і азербайджанського плову

Умовно виділяють два типу плову: узбецький і азербайджанський відкидний.

Узбецький плов передбачає, що всі компоненти закладаються по черзі і доводяться до готовності разом. Виходить жирно, наваристий і дуже калорійний, особливо якщо мова йде про класичний рецепт.

Азербайджанський спосіб приготування плову передбачає «роздільне» приготування: спочатку м’ясо, потім рис. В кінці обидві частини з’єднують в одне ціле. Такий плов може виявитися куди корисніший, оскільки не насичується так багато жиром, як узбецький.

Набір спецій, сухофрукти або овочі в складі плову – це вже справа смаку, адже, згідно турецькій приказці, «існує стільки видів плову, скільки міст в мусульманському світі».

Рис для плову

Секрет вдалого плову – правильний рис. При варінні він повинен вбирати багато води, а в готовому вигляді бути розсипчастим і увібрати в себе аромат і смак всіх компонентів страви. Такими цінними якостями володіє рис Пропарений Gold ТМ «Жменька». Він набагато корисніший звичайного шліфованого рису, адже пройшов особливу обробку парою, при якій 80% вітамінів і мінеральних речовин з висівкової оболонки перейшло у зерно!

Зберігає він і здоров’я, і бюджет: з цього продукту виходить удвічі більше гарніру, ніж з інших сортів рису. І що дуже важливо, він завжди залишається розсипчастим і цілим, не втрачаючи цих властивостей навіть після повторного розігріву. Причому такий рис можна зберігати не тільки в холодильнику, але навіть в морозильнику – на його якості це ніяк не відбивається. Дивує бурштиновий відтінок вмісту упаковки? Після приготування пропарений рис стає білосніжним і за зовнішнім виглядом нічим не відрізняється від білого шліфованого побратима.

Легендарна азійська страва – плов, приготований з рису Пропарений Gold ТМ «Жменька», принесе і користь, і задоволення!

Як зробити плов дієтичним?

  • нежирне м’ясо: телятина, індичка, кролик або куряче філе теж можуть бути «наповнювачем» плову, і при цьому містять набагато менше жиру, ніж свинина або баранина.
  • рослинна олія: в традиційному рецепті плову в хід йде курдючний жир. Якщо використовувати не більше 2-3 ст. л. рослинної олії, калорійність страви зменшиться на дві третини.
  • більше овочів: при приготуванні плову до рису можна додати не тільки цибулю та моркву, але і зелений горошок, кукурудзу, спаржеву квасолю, а в кінці – зелень. Звичайно, краще використовувати більш дієтичні заморожені заготівлі, а не консервовані.
  • використання спецій: для плову традиційними є наступні спеції: куркума, зіра, гострий перець і сушений барбарис – класичні приправи для плову, їх не варто ігнорувати. Кожна з них робить страву смачнішою і сприяє кращому травленню і більш ефективному розщепленню жирів.